shobadeh
08 آذر 1401 - 19:22

تولید ۲۴۶ اثر در چهارمین رویداد تولیدمحتوای بسیج استان قزوین

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قزوین گفت: در چهارمین رویداد تولیدمحتوای بسیج استان قزوین ۲۴۶ اثر در ۲ بخش تخصصی و عمومی تولید شده و به رقابت پرداختند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین ، مراسم اختتامیه چهارمین رویداد تولیدمحتوای بسیج استان قزوین عصر امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد و تیم‌های برتر تولیدگر محتوای تخصصی در بخش‌های پویانمایی، بازی و نرم‌افزارهای تلفن همراه مورد تقدیر قرار گرفتند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قزوین در این مراسم با بیان اینکه چهارمین رویداد تولیدمحتوای بسیج استان قزوین در 48 ساعت و طی شبانه‌روز برگزار شد، اظهار داشت: در این رقابت‌ها 90 شرکت‌کننده زن و مرد حضور داشتند که در قالب 29 تیم برای تولید محتوای حرفه‌ای در بخش‌های سه‌گانه بازی، انیمیشن و اپلیکیشن‌ تلفن همراه با هم رقابت کردند.

سرهنگ پاسدار مرتضی امیری با بیان اینکه این رویداد در 2 بخش عمومی و تخصصی برگزار شد، اضافه کرد: بخش تخصصی در 3 رشته یادشده و بخش عمومی هم در رشته‌های تولید ویدئوهای ویژه تلفن همراه، نماهنگ، پوستر و عکس برگزار شد و در مجموع هر 2 بخش 246 اثر تولید و به دبیرخانه رویداد چهارم تولید محتوای بسیج استان قزوین رسید.

وی از انتخاب 8 اثر برتر و منتخب در بخش تخصصی خبر داد و گفت: به این ترتیب در بخش پویانمایی 3 اثر، در بخش اپلیکیشن‌ تلفن همراه 3 اثر و در بخش‌ بازی‌های موبایلی هم 2 اثر به عنوان منتخب شده شدند که تیم‌های تولیدکننده این آثار به مرحله نهایی و کشوری رویداد تولید محتوای بسیج راه پیدا می‌کنند.

امیری ادامه داد: یکی از اهداف ما از برگزاری این رویداد تولید محتوای فاخر برای ارائه در فضای مجازی بود؛ اما هدف ما این بود که نیروهای جوان، متعهد و انقلابی که قادر به تولید محتوای قوی و نقش‌آفرینی در مقابل جنگ نرم دشمنان هستند را شناسایی کنیم و با حمایت‌های مستمر از آنها فضای لازم را برای رشد این جوانان مهیا کنیم.

وی یادآور شد: با توجه به فراگیر شدن استفاده از اینترنت پرسرعت امروز نیاز جدی به تولید محتوا در فضای مجازی داریم و به همین منظور باید نیروی متخصص و حرفه‌ای در این بخش پرورش دهیم و برگزاری رویداد تولیدمحتوای بسیج به مانند شتابگری برای تربیت چنین نیروهایی عمل می‌کند و می‌تواند این مسیر را برای فعالان حوزه تولید محتوا شفاف‌تر کند.

جبهه جنگ به فضای مجازی منتقل شده است

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قزوین هم در این مراسم با ذکر اینکه امروز جبهه جنگ و مسیر رویارویی ما با دشمن به فضای مجازی منتقل شده است، گفت: برگزاری رویداد تولید محتوای بسیج نشان می‌دهد که این نهاد مردمی می‌تواند متناسب با عوض شدن شکل تهدیدها آرایش جدی به خود بگیرد و همزمان که در میدان حضور دارد، در فضای مجازی هم جلوی یکه‌تازی دشمن را بگیرد.

سرهنگ پاسدار حمزه برین افزود: امروز دشمن همه نیروی خود را پای کار آورده تا بتواند جوانان ما را در فضای مجازی زمین‌گیر کند و آنها را از قطار انقلاب اسلامی پیاده کند، اما بسیجیان ما با همه قدرت پای کار هستند و اجازه نمی‌دهند که دشمن بتواند نقشه‌های خود را پیاده کند و امروز در بسیاری از عرصه‌های این نبرد مجازی ابتکار عمل را در دست داریم.

وی ادامه داد: دشمن به صورت گسترده روی فضای مجازی برای ضربه زدن به نظام و انقلاب سرمایه‌گذاری کرده و امیدوار است که از طریق این فضا آرزوهای محال خود را محقق کند. اما واکنش به موقع بسیج و نیروهای انقلابی در این فضا باعث خواهد شد که این آرزوهای محال همچنان محال باقی بمانند و دشمن نتواند راه به جایی ببرد.

برین تصریح کرد: امروز بسیجیان ما باید به ابزار نقش‌آفرینی در فضای مجازی مسلط شوند و در کنار آموزش در این بخش حوزه بصیرتی را فراموش نکنند. چرا که اگر در بخش بصیرتی ضعیف باشیم، نمی‌توانیم توطئه دشمنان را شناخته و به همین صورت نمی‌توانیم محتوای مجازی مناسبی را برای مقابله با این توطئه‌ها طراحی و تولید کنیم.

وی اضافه کرد: امروز نیازمند این هستیم که بسیج 20 میلیونی را در حوزه فضای مجازی هم محقق کنیم و نیروهای خود برای مقابله با جنگ نرم و سایبری را با راه‌اندازی چنین رویدادهایی شناسایی کردیم و تربیت کنیم. امیدواریم که منتخبان این رقابت‌ها مورد حمایت کامل سایر دستگاه‌ها قرار بگیرند تا بتوانند در حوزه تولید محتوا به نیروهای حرفه‌ای تبدیل شوند.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888840