shobadeh
09 آذر 1401 - 14:46

اتفاق عجیب در اتوبوس تیم ملی ژاپن/ بلژیکی‌ها به دنبال جاسوس تیم

یک رسانه ژاپنی از دست کم گرفتن کاستاریکا توسط بازیکنان تیم ملی کشورشان خبر داده و عنوان کرده که در اتوبوس بحث بر سر تفاضل گل بوده است!

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و دومین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی که از روز ۲۹ آبان به میزبان قطر آغاز شده و تا روز ۲۷ آذر ادامه خواهد داشت، با اتفاقات ریز و درشتی همراه بوده است.

اتفاق عجیب در اردوی چشم بادامی‌ها
جام جهانی تا به امروز پر از اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی بوده است. شکست آلمان از ژاپن، باخت ۷ بر صفر کاستاریکا برابر اسپانیا و همچنین شکست عجیب ژاپن از کاستاریکا از جمله این نتایج عجیب است که در گروه پنجم این رقابت‌ها به دست آمده است.

در همین رابطه روزنامه آساهی ژاپن در خبری عجیب اعلام کرده اطمینان خاطر بازیکنان ژاپن از پیروزی برابر کاستاریکا که به دست کم گرفتن این تیم منجر شد، در حدی بود که در اتوبوس و هنگام رفتن به سمت ورزشگاه، سر تفاضل گل بحث می‌کردند و پیش‌بینی‌های یکدیگر را به چالش می‌کشیدند!

موفقیت فیفا در ثبت یک آمار
با برتری پرتغال برابر اروگوئه و صعود این تیم به مرحله حذفی، دقیقا نیمی از مسابقات جام جهانی انجام شد. در این ۳۲ دیدار مجموعا ۸۱ گل به ثمر رسید. اما نکته جالب این آمار کجاست؟ از این ۸۱ گل، ۵۴ گل در نیمه دوم و ۲۷ گل هم در نیمه اول به ثمر رسیده است. احتمالا طولانی‌تر شدن بازی‌ها دلیل این آمار و تفاوت معنادار است.

بلژیک دو دسته شد؛ کوین اینجا سیتی نیست!
بعد از شکست برابر مراکش، رختکن بلژیک سخت‌ترین روزهای خودش را می‌گذراند. بعد از این نتیجه، رسانه‌ها خبر از درگیری فیزیکی بین کوین دی‌بروینه و ادن هازارد و فرتونگن در رختکن دادند.

تیبو کورتوا گلر بلژیک در گفتگو با خبرنگاران ضمن تکذیب این درگیری گفت: اگر بفهمیم کدام بازیکن مسائل داخل رختکن را به بیرون اطلاع داده کاری می‌کنیم که برای همیشه از تیم ملی کنار گذاشته شود.

نکته جالب توجه در این درگیری‌ها، اظهارات کوین دی‌بروینه است. کوین در اواسط بازی با با کانادا با فرتونگن درگیری پیدا کرده و موضوع این درگیری هم سبک بازی تیم بلژیک است که مورد پسند ستاره منچسترسیتی نبود. دی‌بروینه از بازیکنان خواسته تا از بازی مستقیم خودداری کنند و روی زمین بازی کنند که این حرف مطابق میل فرتونگن و باقی بازیکنان نبوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890158