shobadeh
04 دی 1401 - 11:05

داور فینال جام جهانی قطر پاسخ انتقادات را داد

داور لهستانی که مصاف آرژانتین و فرانسه در فینال جام جهانی ۲۰۲۲ را سوت زد؛ از عملکرد خود دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک هفته از فینال جام جهانی 2022 گذشت اما حرف و حدیث‌ها درباره این بازی و قضاوت آن همچنان ادامه دارد. در این میان حتی جنبشی اینترنتی در فرانسه با حضور بیش از 220 هزار نفر به راه افتاده تا بلکه راهی برای برگزاری مجدد بازی پیدا شود. بسیاری از رسانه‌های فرانسوی‌ها معتقدند که شیمون مارسینیاک داور بازی اشتباهاتی مرتکب شده که به پیروزی آرژانتینی‌ها کمک کرده است.

یکی از مواردی که اکثر این رسانه‌ها در موردش اتفاق نظر دارند، نادیده گرفته شدن تخلف نیمکت‌نشینان آرژانتین برای ورود به زمین بازی قبل از عبور کامل توپ از خط دروازه فرانسه در صحنه گل سوم آرژانتینی‌ها بوده که به سبب آن مدعی شده‌اند مارسینیاک باید گل را مردود اعلام می‌کرد.

اکنون مارسینیاک که اولین داور لهستانی قضاوت کننده فینال جام جهانی شده است، پاسخ انتقادات را داده است. او در جمع خبرنگاران گفت: آیا فرانسوی‌ها به آن صحنه‌ای که هفت بازیکن تعویضی‌شان در شادی بعد از یکی از گل‌های امباپه وارد زمین بازی شدند، اشاره‌ای نکردند؟

آرژانتین پس از تساوی 3-3 در وقت‌های معمول و اضافی، در ضربات پنالتی 4 بر 2 فرانسه را شکست دادند و بعد از 36 سال قهرمان جام جهانی شدند.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 932083